Systémové upozornenie
Hlavné informácie

Udržateľnosť je významný faktor, ktorý výrazne vplýva na budúcnosť nás a našej planéty. Aj to je dôvod, prečo sa z neho stal pojem, ktorý v súčasnej dobe rezonuje vo všetkých oblastiach nášho života. Výnimkou nie je ani upratovanie a čistenie spoločných nebytových priestorov, v rámci ktorého sa upratovacie spoločnosti sústredia na používanie ekologicky šetrných čistiacich prostriedkov, podporu energetickej účinnosti i na zavádzanie nových technológií a inovácií.

Presklené plochy sa stávajú čoraz obľúbenejším prvkom moderných budov a domov. Poskytujú príjemné svetlo, vytvárajú vizuálnu spojitosť s vonkajším prostredím a pridávajú nehnuteľnostiam na estetike. Z hľadiska čistenia a údržby však predstavujú poriadnu výzvu. Majitelia týchto okien vedia, že ich čistenie si vyžaduje zručnosť, čas a najmä profesionálne vybavenie. Univerzálne pomôcky na umývanie týchto okien však neexistujú. Ale nebojte sa, nemusíte si nič kupovať. Stačí, ak využijete služby profesionálov – dobrá upratovacia firma Vám určite pomôže.  

Udržiavanie čistoty vo veľkých komerčných budovách je dôležité z viacerých hľadísk. Upratovanie takýchto priestorov je však pomerne zložitý proces, ktorý si vyžaduje disciplínu v dodržiavaní konkrétnych úloh, špecifické zručnosti pracovníkov a profesionálne vybavenie. Aké aspekty a výzvy obnáša upratovanie veľkých komerčných budov?

Solárne panely sú ekologickou a udržateľnou alternatívou tradičných zdrojov energie. Čoraz populárnejším sa preto stáva aj využívanie solárnych panelov, ktoré sa využívajú na výrobu tepla a elektrickej energie. Slnečná energia je síce nevyčerpateľným zdrojom, vplyv znečistenia však môže mať negatívny vplyv na výkon solárnych panelov. Viete, ako tento problém riešiť? My Vám poradíme.

Koberce sú veľmi obľúbeným interiérovým prvkom. Okrem svojej estetickej funkcie, v rámci ktorej ich používame najmä na oživenie a zútulnenia celého priestoru, sa ešte stále využívajú aj kvôli svojej úžitkovej funkcii. Koberec totiž dokáže udržiavať teplo, a tak niet divu, že ho nachádzame najmä v domácnostiach, kde sú aj deti. Aby nám slúžil, je potrebné sa oň starať a pravidelne ho čistiť. Kedy naposledy ste čistili ten váš?

Umývanie okien je večná téma, ktorá naberá na aktuálnosti najmä teraz, s príchodom teplých dní. Svoje o tom vedia najmä tí, ktorí vlastnia väčší alebo niekoľko podlažný dom, prípadne prevádzkujú aj vlastné podnikanie. Na rozsiahlejšom priestore je kumulácia okien väčšia a umyť ich bez použitia profesionálneho vybavenia a techniky môže byť problém. Poradíme vám, ako si s tým poradiť.